Archiwum

Wydarzenia archiwalne:

  1. Zaproszenie na wykład: Prof. Askar Zhussupbekov. Sekcja Budownictwa Ogólnego i Materiałów Budowlanych Komisji Urbanistyki i Architektury Oddziału PAN w Krakowie wraz z Sekcją Geotechniki i Infrastruktury Podziemnej KILiW PAN uprzejmie zapraszają do wzięcia udziału w posiedzeniu naukowym, na którym: Prof. Askar Zhussupbekov wygłosi wykład „Geotechnical problems of megastructures and megaprojects on difficulty soil ground of Kazakhstan”. Posiedzenie odbędzie się 4.03.2022 r. (piątek) o godz. 12.00 na platformie Teams (link znajduje się w ogłoszeniu do pobrania).
  2. Zapraszamy na VII Międzynarodową Konferencję “Deep Mixing 2021”, która zorganizowana będzie w formule on-line w dniach 1-17 czerwca 2021r. W programie konferencji przewidziano interesujące prezentacje na temat wszystkich aspektów obecnie stosowanych technologii głębokiego mieszania i związanych z nimi badań naukowych. Szczegóły znajdują się pod adresem:
    http://www.dfi.org/dfieventlp.asp?13330
  3. Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję “Infrastruktura Podziemna Miast 2021”, która zorganizowana będzie w formule hybrydowej w dniach 19-21 października 2021r. na Politechnice Wrocławskiej. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i przeprowadzenie szerokiej dyskusji na tematy związane z budową tuneli, infrastrukturą podziemną miast, z uwzględnieniem badań geotechnicznych oraz planowania urbanistycznego. Szczegóły znajdują się pod adresem:
    https://konferencje.inzynieria.com/ipm2021/
  4. Nagrody specjalne PKG za prace doktorskie
    Do 31 stycznia 2022 roku można składać wnioski o przyznanie nagród specjalnych PKG za prace doktorskie:

    • Nagrody specjalnej PKG im. prof. Eugeniusza Dembickiego za najlepszą pracę doktorską z zakresu geotechniki teoretycznej i stosowanej;
    • Nagrody specjalnej PKG im. prof. Zbigniewa Młynarka za najlepszą pracę doktorską z zakresu badania podłoża gruntowego metodami in situ.

    Wnioskowane do nagrody prace powinny zakończyć się nadaniem stopnia doktora w poprzedzającym roku kalendarzowym, czyli w roku 2021. Wartość obu przyznawanych nagród wynosi 3000 zł.

    Wnioski o przyznanie nagrody specjalnej PKG za pracę doktorską składają do przewodniczącego Kapituły nagrody przewodniczący Oddziałów/Podkomitetów PKG. Przewodniczącymi Kapituł w kadencji 2021-2024 są:

    • Zbigniew Lechowicz – Nagroda specjalna PKG im. prof. Eugeniusza Dembickiego,
    • Kazimierz Gwizdała – Nagroda specjalna PKG im. prof. Zbigniewa Młynarka.

    Wnioski o przyznanie nagrody specjalnej PKG powinny zawierać uzasadnienie na piśmie, dane o autorze pracy (aktualny adres do korespondencji, telefon, e-mail) i jednostki promującej pracę, egzemplarz pracy proponowanej do nagrody, wersję elektroniczną pracy doktorskiej, potwierdzoną kopię uchwały Rady/Senatu o nadaniu stopnia doktora oraz w przypadku wyróżnienia pracy − potwierdzoną kopię uchwały o wyróżnieniu pracy doktorskiej oraz potwierdzone kopie lub oryginały recenzji pracy doktorskiej. Szczegóły na stronie PKG

  5. Kontynuacja kursu Pythona w styczniu 2018 (informacje szczegółowe w zakładce Szkolenia (należy 2 razy kliknąć w zakładkę); osoby pragnące skorzystać z materiałów poprzedniej edycji kursu proszę o kontakt mailowy, podam wówczas hasło dostępu do nagrań)
  6. XXX Jubileuszowa Konferencja Naukowa “Metody Komputerowe w Analizie i Projektowaniu Konstrukcji Hydrotechnicznych” Korbielów 2018
  7. Konferencji w Korbielowie będzie towarzyszyć specjalny kurs teorii plastyczności w geomechanice
    (wykładowcy: prof. S. Pietruszczak (MC Master University, Canada & Andrzej Truty (PK))
    uprzejmie proszę zainteresowane osoby o zgłaszanie swojego uczestnictwa w kursie (liczba miejsc ograniczona max. 30)
  8. Polski Komitet Geotechniki i Oddział Stołeczny Polskiego Komitetu Geotechniki oraz Katedra Geoinżynierii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie mają zaszczyt zaprosić na XVIII Krajową Konferencję Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej oraz VII Ogólnopolską Konferencję Młodych Geotechników, która odbędzie się w dniach 4-7 września 2018 roku w Laboratorium Centrum Wodne SGGW przy ul. Ciszewskiego 6 w Warszawie.Konferencja, której wiodącym tematem są „Wyzwania geotechniki w Polsce” adresowana jest przede wszystkim do projektantów, wykonawców, pracowników firm specjalistycznych, pracowników naukowych oraz doktorantów i studentów zajmujących się zagadnieniami geotechnicznymi. Celem konferencji jest wymiana wiedzy i osiągnięć z ostatnich trzech lat pomiędzy naukowcami i kadrą zawodową oraz przedstawienie perspektyw rozwoju geotechniki w Polsce.W ramach konferencji prowadzone będą obrady w sesjach tematycznych obejmujących zagadnienia badań i doboru parametrów, modelowania w projektowaniu geotechnicznym, zagrożeń i zabezpieczania budowli inżynierskich, infrastruktury transportowej. W programie konferencji przewidziane są również sesje Młodych Geotechników oraz promocyjno-szkoleniowe firm geotechnicznych.Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są na stronie internetowej: http://kkmgig2018.kg.sggw.pl